طراحی گرافیک چیه ؟

خلق کردن یا شکل دادن به هویت بصری یک مجموعه تجاری که با استفاده از تایپ، فضا، تصویر و رنگ انجام میشه، طراحی گرافیک نامیده میشه. مهندسی محتوا، روانشناسی رنگها ، استفاده از ایکون‌ها و المان های مناسب در جای درست، تخصص ماست.

چرا طراحی گرافیک مهمه ؟

اولین چیزی که توی نگاه اول عموم، کسب و کار شما رو معرفی میکنه، طراحی گرافیکیه. لوگو، کارت ویزیت، سربرگ، بسته بندی محصول و …. اولین چیزهایی هستن که غریبه ها برای اولین بار با دیدنش کیفیت کار شما رو قضاوت میکنن. یک طراحی گرافیکی خوب و فکر شده، میتونه شما رو خیلی خیلی به موفقیت تجاری نزدیکتر کنه.

خدمات طراحی گرافیک در انواع مختلفی به مشتریان ارائه می شوند. این خدمات بیشتر برای تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرند. این خدمات در دسته های مختلفی قرار می گیرند. چاپ و طراحی پوسترهای تبلیغاتی

، طراحی و چاپ بنرها، تراکت ها و بروشورهای تبلیغاتی، طراحی وب سایت های مختلف، طراحی کاغذهای چاپ و بسته بندی، طراحی لوگو و نام برندهای مختلف، طراحی کارت ویزیت و… از مهم ترین انواع این خدمات محسوب می شوند.

برای استفاده از این خدمات و نوع آن ها باید دارای اطلاعات جامع و کافی باشید. در این مقاله به بیان توضیحاتی در مورد انواع خدمات طراحی گرافیک خواهیم پرداخت و آن ها به شما معرفی خواهیم کرد. پس تا پایان این محتوای علمی همراه ما باشید.

طراحی لوگوهای تبلیغاتی از خدمات طراحی گرافیک

از مهم ترین خدمات طراحی گرافیک می توان به طراحی لوگوهای تبلیغاتی اشاره کرد. امروزه هر برند و شرکت معتبری برای خود یک لوگو تهیه می کند. لوگوی یک شرکت می تواند نشان دهنده اعتبار و آوازه آن مجموعه باشد. طراحی یک لوگوی شیک و متناسب با حیطه فعالیت شرکت شما فقط از عهده طراحان گرافیک بر می آید. با استفاده از یکلوگوی خوب

می توانید نظر مخاطبان را به صورت ویژه ای جلب کنید. لوگوها در انواع مختلفی طراحی می شوند. بعضی از طرح های گرافیکی تنها به وسیله حروف طراحی می شوند. به این نوع از طراحی لوگو، تایپو گرافی گفته می شود.

خدمات طراحی گرافیک

برخی دیگر از لوگوها که در دسته خدمات طراحی گرافیک قرار دارند نیز شامل تصاویر مرتبط با کار شما هستند. به این نوع طراحی لوگو، پیکتو گرافی گفته می شود. در بعضی دیگر نیز رنگ ها جلوه خاصی دارند. به این انواع، کالی گرافی گفته می شود. البته بعضی از انواع لوگو نیز، تلفیقی از این 3 نوع می باشند. شما با توجه به سلیقه و سقف بودجه خود می توانید نوع مناسبی را انتخاب کرده و برای معرفی مجموعه خود از آن استفاده کنید.

طراحی وب سایت از خدمات طراحی گرافیک

طراحی وب سایت نیز یکی دیگر از مهم ترین انواع خدمات طراحی گرافیک می باشد. این روزها کمتر مجموعه ای پیدا می شود که برای معرفی خدمات و یا محصولات خود از وب سایت های تبلیغاتی استفاده نکند. طراحی گرافیکی این وب سایت ها توسط افرادی که در زمینه گرافیک دیزاین فعالیت دارند انجام می شود. وب سایت های تبلیغاتی در دو نوع استاتیک و داینامیک طراحی می شوند.

 انواع داینامیک 

انواع استاتیک، نمونه های ساده تری از وب سایت ها هستند. اما انواع داینامیک دارای جذابیت منحصر به فردی هستند. برخی از وب سایت ها خدمات ویژه ای مانند عضو گیری، نظر سنجی و… نیز دارند. معمولا سایت های خرید و فروش محصولات مختلف از این امکانات برخوردارند. اما سایت هایی که فقط اطلاعات را ارائه می دهند، شامل ساختار ساده تری هستند. شما با توجه به نوع خدمات خود می توانید وب سایتی مناسب برای شرکت خود انتخاب نمایید.

البته مطالب موجود در سایت نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. مطالبی که در سایت قرار می گیرند، باید از نظر سئو استانداردهای لازم را داشته باشند. در این صورت محتوا و مطالب، طی جستجوهای اینترنتی بیشتر در معرض دید مخاطب قرار می گیرند. در نتیجه مجموعه شما به صورت بهتری به مشتری معرفی خواهد شد.

چاپ پوسترهای تبلیغاتی در مجموعه های طراحی گرافیک

از دیگر انواع خدمات طراحی گرافیک می توان به چاپ پوسترهای تبلیغاتی اشاره کرد. شرکت های تولیدی و خدماتی برای معرفی کار خود از روش های تبلیغاتی مختلفی استفاده می کنند. چاپ پوستر، تراکت، بنر، بروشور و… از جمله روش های تبلیغات به شمار می روند. این پوسترها و بنرها باید در کیفیت بالایی طراحی شوند تا بتوانند نظر مخاطب را به خود جلب کنند.

  • Brochure, posters, and banners

پوسترها 

بنابراین باید از طراحان گرافیکی برای این کار بهره گرفت. یکی از خدماتی که در شرکت های گرافیکی مورد استقبال ویژه ای از سوی مخاطبان قرار گرفته است، چاپ پوسترهای تبلیغاتی است. این پوسترها نیز در انواع مختلفی طراحی و چاپ می شوند. بعضی در انواع سیاه و سفید و بعضی در انواع رنگی به مخاطب ارائه می شوند. بدیهی است هزینه هر یک از این انواع کمی متفاوت است. بنابراین شما با توجه به نوع نیاز خود و سقف بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید، باید از این خدمات استفاده کنید.

بسته بندی های جذاب با استفاده از خدمات طراحی گرافیک

از انواع دیگر خدمات طراحی گرافیک می توان به کاغذهای بسته بندی، پاکت های دارای لوگو و برند شرکت و… اشاره کرد. بسیاری از شرکت ها برای بسته بندی محصولات مختلف خود از پاکت ها و بسته بندی های مخصوصی استفاده می کنند که نشان دهنده لوگو و برند شرکت است. همچنین در بعضی موارد شرکت ها در کارهای خود از سر برگ های مخصوصی استفاده می کنند.

طراحی گرافیکی

تمامی این موارد به معرفی بهتر شرکت شما به مشتری کمک خواهند کرد. این کاغذها نیز در انواع مختلفی چاپ می شوند. سایز و ابعاد بسته بندی، رنگی یا غیر رنگی بودن، نوع کاغذ و… همه از مواردی هستند که در قیمت خدمات طراحی گرافیک تاثیرگذار هستند.

طراحی و چاپ کارت ویزیت در مجموعه های طراحی گرافیک

طراحی کارت ویزیت یکی از خدمات طراحی گرافیک محسوب می شوند. امروزه بسیاری از مجموعه ها برای معرفی برند شرکت و راه های ارتباط با آن، از کارت ویزیت استفاده می کنند. کارت ویزیت نیز در انواع مختلفی طراحی می شود. بعضی از آن ها ساختار ساده تری دارند و برخی دیگر از طراحی پیچیده تری برخوردارند. برای مثال در بعضی از کارت ویزیت ها از لوگوی شرکت نیز استفاده می شود. به طور کلی کارت ویزیت ها نیز با توجه به سادگی یا پیچیدگی طراحی، قیمت گذاری می شوند.

چگونگی استفاده از خدمات طراحی گرافیک

برای استفاده از خدمات طراحی گرافیک باید ابتدا به مجموعه های معتبر مراجعه کنید. یک مجموعه معتبر طراحی گرافیک، مجموعه ای است که از پرسنلی متخصص تشکیل شده باشد. برای شناسایی چنین مجموعه هایی می توانید به میزان رضایت مشتری از کار، بررسی نمونه های سابق کار، پروانه و مجوز شرکت و… دقت کنید. سپس باید سفارش خود را ثبت کنید. حین ثبت سفارش باید به نکاتی دقت کنید. برای مثال نوع سفارش، تعداد سفارش، تعرفه آن و… از این موارد می باشند.

 

چگونه طراح گرافیک شویم

امروزه خدمات طراحی گرافیک از استقبال گسترده ای در بین مجموعه های تبلیغاتی برخوردارند. بنابراین بخش بزرگی از افراد، مخصوصا جوانان علاقه دارند در این زمینه مشغول به فعالیت شوند. به طور کلی امروزه بخش بزرگی از جامعه علاقه دارند پاسخی برای سوال “چگونه طراح گرافیک شویم” پیدا کنند. برای پیدا کردن پاسخ این سوال و استفاده از خدمات گرافیکی، بهتر است به مجموعه های آموزشی طراحی گرافیک، مراجعه کنید.

 انجام سفارشات

در این صورت می توانید به صورت گام به گام با اطلاعات رایج در این زمینه آشنا شوید و کار خود را آغاز کنید.
شرکت های ارائه دهنده خدمات طراحی گرافیک، باید حتما دارای اعتبار باشند. مجموعه هایی که برای تبلیغات خود به آن ها مراجعه می کنید، باید خدمات خود را در کیفیت بالایی به شما ارائه دهند.

چرا که شما برای دریافت این خدمات، هزینه هایی پرداخت می کنید. پس این شرکت ها موظف اند سفارشات شما را به صورت کامل دقیق و حرفه ای انجام دهند. همچنین زمان انجام سفارشات نیز نقش مهمی در تعیین تعرفه خدمات دارند. امید است اطلاعاتی که در این مقاله ارائه شد، زمینه مناسبی برای آشنایی شما مخاطب گرامی با خدمات طراحی گرافیک فراهم کرده باشد.